Ruletka systemy  |  Jak przechytrzyć kasyno  | Rady gracza ruletki 

Total  D‘Alembert

 

Wstęp:

Po dłuższym okresie czasu, ponownie za pośrednictwem mailu, zwrócił się do mnie gracz Andrzej. Ponieważ chodzi o twórcę popularnych systemów, takich jak 3x63 i 6x63 (System Andrzej), czy Zmienna Ruletka, wiedziałem, że i tym razem, czeka mnie bardzo ciekawa lektura...No i ponownie nie zawiodłem się....

Stwierdźcie sami:

 

Witam, panie Jeszko,

może pamięta Pan moje zapalone początki, kiedy zasypywałem Pana swoimi odmianami różnych systemów ruletki. Może wspomina Pan sobie mój „młynek do mięsa” i systemy 3x63 i 6x63. W kilku popřednich latach miałem kilka epizodów graczskich, które, aż na jeden wyjątek, zakończyły się szczęśliwie. Teraz jednak pomyślałem o kliku swoich starych systemach i uświadomiłem sobie jedną sprawę, która może być podstawą czegoś większego. Bardzo prosiłbym Pana, by spróbował Pan osądzić czy odgadnąć, jak bezpieczny mój system jest (jeżeli to w ogóle nowy system). Ja bowiem jeszcze nigdzie nie natknąłem się na niego. Czasami ktoś pospamuje ofertą fantastycznych dorobków na ruletce, jednak kiedy człowiek popatrzy na to uważniej, w 99 przypadkach ze sto, chodzi o Martingale, no i ten setny jest również Martingale.

 

Jednak do sedna sprawy:

Chodzi o system D´Alembert, grany na wszystkich sześciu even stawkach jednocześnie z pokryciem zera.


Mówiłem sobie:

Jeżeli przy płótnie będzie 6 graczy i wszyscy będą grać D´Alembert, wszyscy pod koniec mieli by być wplusie. To czemu nie grać jeden za wszystkich? Jedynym minusem czystego D´A to zero. Jeżeli więc mniejszą część zarobków z każdego pola gry damy na pokrycie zera, gra powinna być bezpieczna i ciągle przynosić korzyści. System kilkukrotnie wypróbowałem na mniejszych zestawach przypadkowych numerów podczas gry na brudno, i zdaję się wszystko być bardzo dobre. Nawet nie wpadło mi na myśl żadne ważne niebezpieczeństwo, co jednak zdaje się być dziwne, dlatego ciągle myślę o tym, że coś przeoczyłem, lecz nie wiem co.

 

Opis systemu:

Zaczynamy z stawką x na wszystkie even stawki, przy czym na płótno kładziemy tylko wartość różnicy pomiędzy wysokością stawek danej even stawki, tzn: czerwony przeciw czarnemu, niski przeciw wysokiemu, parzysty przeciw nieparzystemu. Jednoczeście zero pokrywamy stawką o wysokości około x/20 aż x/10.

Każdą następującą stawkę na każdym even polu tworzymy według systemu D´A, i przy każdym spinie zero pokrywamy taką samą stawką.

 

Zaczynamy na przykład fiksyjną stawką x = 20 zł:


20 czerwony                                                               0 czerwony  (różnica 20 czerwony - 20 czarny = 0)
20 czarny                                                                    0 czarny
20 parzysty                                                                 0 parzysty
20 nieparzysty       co w rzeczywistości oznacza           0 nieparzysty
20 wysoki                                                                   0 wysoki
20 niski                                                                       0 niski
1 zero                                                                         1 zero


rozkręcamy ruletkę, padnie 18
czerwony parzysty niski, kolejna stawka wygląda więc tak:

19 czerwony                                                                 0 czerwony
21 czarny                                                                      2 czarny
19 parzysty                                                                   0 parzysty
21 nieparzysty                 co w rzeczywistości oznacza   2 nieparzysty   (21 nieparzysty -19 parzysty)
21 wysoki                                                                     2 wysoki  (21-19)
19 niski                                                                          0 niski
1 zero                                                                            1 zero

kolejny spin, padnie 1
czarny nieparzysty niski, kolejna stawka wygląda tak:



20 czerwony                                                                                0 czerowny
20 czarny                                                                                     0 czarny
20 parzysty                                                                                  0 parzysty
20 nieparzysty                       co więc znaczy                             0 nieparzysty
22 wysoki                                                                                    4 wysoki  (22-18)
18 niski                                                                                        0 niski
1 zero                                                                                           1 zero

w kolejnym spinie padnie numer 11
czarny nieparzysty niski, stawiamy więc:

21 czerwony                                                                                 2 czerwony  (21-19)
19 czarny                                                                                      0 czarny
21 parzysty                                                                                   2 parzysty   (21-19)
19 nieparzysty                 w rzeczywistości stawiamy                 0 nieparzysty
23 wysoki                                                                                     6 wysoki  (23-17)
17 niski                                                                                         0 niski
1 zero                                                                                            1 zero

i tak dalej, i tak daje – kapitał gry pozornie nie zmienia sie, jednak kiedy zacznie działać przynajmniej odrobinę statystyka i entropia, zobaczymy widoczny wzrost kapitału. Ważna jest wielka koncentracja i bezbłędność stawiania. Jeżeli zaczną pojawiać się wyższe stawki, nie trzeba panikować, czekamy aż zwieziemy się na jednej „fali” i możemy resetować grę i grać od początku. Jednak nie jest to konieczne. Według mego doświadczenia w wyżej podanym systemie, x=20 kapitał rośnie szybkością około 100 Euro za godzinę, czasami szybciej, gram na ruletce z przyśpieszonym rygorem, spiny naciskam sam.

 

Gdzieś na pewno jest błąd, gdzieś w mojej myśli. Jednak gdzie? Długie serie jednego koloru/parzysty/wysoki mają za wynik raczej następujący szybszy wzrost kapitału. Chociaż regularna zmiana kolorów zwalnia wzrost kapitału, lecz nie wymaga wysokich stawek. Więc gdzie jest słabe miejsce? Proszę, niech skorzsta Pan z swojego doświadczenia i spróbuje odpowiedzieć mi.

Ten system próbowałem grać w kasynach internetowych, konkretnie w Casyno Euro. Nie grałem ponad 200 spinów, nie miałem tyle czasu, żadne wielkie wahadła na szczęście lub nieszczęscie nie zażyłem. Kapitał na płótnie starałem się używać efektywnie. Podczas testowania DAlemberta zacząłem na jednym kolorze, potem próbowałem jednocześnie obydwa recyprocyjne kolory paralelnie (tam przy przynajmnie odrobinę zrównoważonej grze system przynosi 1 żeton na 1 spin z wyłączeniem zera), potem testowałem wszystkie trzy even stawki jednocześnie (czerwony, parzysty, niski) i następnie ich przeciwstawieństwa paralelnie (tam podczas zrównoważonej gry niosło to efekt średnio 3 żetony na spin). Co umożliwia nam bardzo „tanio” pokryć zero przy każdym spinie. Jednak to nie ja, kdybym nie poszedł jeszcze dalej. Więc grałem pana DAlemberta jeszcze na tuziny. System 20-20-20 na każdy tuzin (można i 20-20-20-20-20-20), przy zgodności 2 żetony wdół, przy niezgodności 1 żeton wgórę. Już podacz użycia tylko jednej trójki tuzinów, kapitał bardzo dobrze rosnął (jednak to testowałem stosunkowo krótko i tylko jeden raz, więc naprawdę zła seria nie zdążyła przyjść, wiem). A teraz wyobraźcie sobie, grać Dalemberta
na wszystkich sześciu even polach i na wszystkich sześci tuzinach JEDNOCZEŚNIE. Moje przewidzenie jest to, że osiągnął bym fantastycznie zrównoważonej gry, wystarczyło by to nawet na stałe pokrywanie zera, do tego gracz mógłby czas od czasu, kiedy pojawi się naprawdę zła seria, odpisać kilka euro i sztucznie obniżyć kapitał na płótnie (jednak sam był bym zwolennikiem systematycznego trzymania się systemu). Osobiście myślę, że nawet przy tym TOTAL DALEMBERT-owi bardzo dobre było by skończyć i zacząć od początku po każdym dopisaniu pewnej kwoty na konto. To mógło by w znaczący sposób eliminować „ciągnięcie w jedną stronę”. W wypadku TDA paralelicznie przebiegające stawki miałyby przynosić wystarczający zysk na pokrycie takich wychyleń. W tym wypadku jestem za przemyśleniem o tym, kiedy nadchodzi ta właściwa chwila, idealna do takiego zabiegu z zewnątrz. Owszem, nasuwa się również myśl, czy konieczne jest pokrywanie zera w wyszystkich spinach, czy może wystarczy zacząć aż przy większej ilości na płótnie. Potem można spróbować wykorzystać również korzyści ruletki francuskiej.

Jescze raz dziękujem Panu, niech żyje ruletka i życzę dużo szczęścia.

Andrzej.
 

Pozdrawiam raz jeszcze i spróbuję krótko: 

1.

Przed paru dniami wykonałem kilka większych testowań TDA na wysokich ilościa spinów, przy pomocy stosunkowo prostego programika nad procesorem tabelkowym. Stosowałem długie (ponad 1000 spinów) serie rzeczywiście wykręconych numerów. Podsumowanie jest takie, że systemek ten zachowuje się jak huśtawka.

Finałowy kapitał nieregularnie waha się, przy jednostkowym żetonie wahanie wkońcu uspokoi się w zakresie około 800 żetonów, przy czym średnia wartość kapitału powoli rośnie. Wierzę, że jest to zrozumiałe. Przykład gry:+5....-10....+50.....-200.....+150.....-250.....+100....-400.....+200.....-300....+100.....-300....+400....-200...
...+200....-400......+250......-350.....+300.....-100.....+350.....-50......+400.....-200....+500......-50......+40.....-100.....+550.....-50.....+500...
....0.....+500.....0.....+600......+50......+400......0......+550.....50  -  w ten sposób zwykle wygląda (jak narazie za każdym razem). Z tego płynie moje aktualne podsumowanie, że z tysiącem żetonów można stosunkowo spokojnie grać ten system, i z huśtawki trzeba „wysokoczyć” gdzieś około górnej granicy idealnie, lub przynajmniej w dodatnich pozycjach.


2.

Wczoraj badałem multiruletkę (czy jak się to nazywa). Stawiana jest jedna stawka na 6 ruletek jednocześnie. Moje stwierdzenie: Naprawdę idealne dla Dalembert-a. Cała gra pięknie „uczesze się”. Podczas najprostrzej even stawki trzeba grać tak: Zaczynamy stawką powiedzmy 10 żetonów na czerwony (łącznie więc 60). Mogą nastać sytuacje, że czerwony padnie na 0 aż 6 ruletkach. Według tego, na ilu z nich wygramy, dostosowujemy stawkę tak: na żadnej – plus trzy żetony w kolejnej grze, na jednej – plus dwa, na dwu – plus jeden, na trzech – bez zmian, na czterech – minus jeden, na pięciu – minus dwa i na sześciu – minus trzy żetony w kolejnej stawce. Kto nie spróbował, nie będzie wierzyć. Tym „wyliczeniem średniej” mocno ograniczy się rozkiw naszej huśtawki i nam wystarczy niższy kapitał. Na pewno dobrnę również na bardziej złożony system do multiruletki, która przejawia się dla tych systemów naprawdę lepiej, niż single.

Życzę miłego dnia i dużo szczęścia

A.

 

Przykład Multiwheel ruletki w Casyno Euro - Gra aż na 8 ruletkach jednocześnie

 



 

Notatka Jerzego Jeszki dotycząca systemu:

Bardzo dziękuję za ten system. Jak każdy system do ruletki, nawet Total D´Alembert ma dwie strony. Jego zaletą jest to, że chodzi o bardzo zrównoważony system. Bazuje na samej podstawie D Alemebrta. Jednak w przypadku dłuższej gry, zaczną przejawiać się u niego złośliwości klasycznego D Alemberta. Zacznie „ciągnąć w jedną stronę”. Kapitał na płótnie zacznie gromadzić się. Po prostu będziecie musieć mieć obstawione coraz więcej żetonów, ponieważ w przeciągu czasu zacznie przeważać ilość czarnych nad czerwonymi, nieparzystych nad parzystymi, wielkich nad małymi czy odwrotnie...Nadejdzie to. Ruletka po prostu taka jest. To niekorzyści tego systemu. Jednak nie znaczy to, że nie jest to bardzo ciekawe opracowanie.

 

W postaci, w jakiej był system ten przedstawiony, chodzi o bardzo zrównoważony system i jeżeli gracz nie gra zbyt długo, i zakończy grę, zanim na płótnie zacznie gromadzić mu się zbyt wielki kapitał, chodzi wtedy o praktycznie bezryzykowne opracowanie. Radzę zrobić to tak, jak już pisałem, wyjedziemy na jakiejś fali – i resetujemy. Wtedy, myślę, będzie to działać, jednak musimy uważać na okres resetowania, ponieważ kiedy resetujemy za późno, wszystko jest stracone. Gracz ale w takim opracowaniu systemu ma dosyć czasu na to, by zauważył gromadzenie kapitału na płótnie i zareagował zawczasu. Naprawdę dobra robota.


Jerzy Jeszka.

 

    Możesz to wypróbować również na brudno w tych oto solidnych kasynach:                                                   

 

 

Ruletka - z powrotem na stronę główną